Щодо Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)

Шановні клієнти!

Нагадуємо Вам, що починаючи з 1 вересня  2021 року,  з огляду на раніше  досягнуті Україною домовленості з урядом США, внаслідок яких  положення Закону США «Про  податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)  почали застосовуватися до фінансових інститутів України,  всі  фінансові  агенти  зобов’язані  подавати до ДПС України (центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику) відповідні  звіти про підзвітні рахунки.

 

АТ «ОКСІ БАНК» дотримується вимог Угоди між Урядом України та Урядом США  для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA), яка ратифікована Законом України №229-ІХ від 29.10.2019, щодо передачі інформації в Податкову службу США.

 

АТ «ОКСІ БАНК» зареєстрований у Податковій службі США, що бере участь у FATCA, і отримав глобальний ідентифікаційний номер посередника (Global Intermediary Identification Number, GIIN) - ZET1SP.99999.SL.804 за моделлю 1В.

 

FATCA  є законодавчим актом уряду США, що був прийнятий в березні 2010 року та введений в дію з 1 липня 2014 року. Вказаним законом встановлено  вимоги для неамериканських фінансових інститутів звітувати про наявність у себе рахунків, що належать податковим резидентам США.

 

Основна мета Закону FATCA – впровадження  ефективного механізму виявлення, запобігання та припинення ухилення від оподаткування податковими резидентами США, здійснюваного шляхом прямого або опосередкованого розміщення коштів  поза територією США через неамериканські установи.

 

В рамках виконання вимог FATCA Банк здійснює  належну перевірку клієнтів,  що може викликати необхідність надання клієнтами Банку додаткових форм документів. 

 

Банк для отримання інформації з метою підтвердження  або ж спростування  віднесення  клієнтів  до податкових резидентів США має право  надавати запити клієнтам, а також вимагати заповнення форм, в тому числі форм документів Служби внутрішніх доходів США (IRS), які використовуються з метою виконання вимог FATCA ( W-9, W-8BEN, W-8BEN-E та ін.), а також на вжиття інших заходів відповідно до діючих вимог з цього питання.

 

Перелік  форм,  детальні вимоги щодо порядку їх заповнення, а також  інша інформація щодо Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) приведена на офіційному сайті та є доступною за посиланням:  https://www.irs.gov/